Mam na imię Agnieszka i teoretycznie powinnam być architektem wnętrz, bo taki kierunek studiów skończyłam. Moje drugie imię to wszechstronność: nie mogę zajmować się tylko jedną rzeczą. To absolutnie nie dla mnie. Lubię zieloną i białą herbatę, kuchenne eksperymenty i samodzielną naukę nowych rzeczy. W górach zapominam o wszelkich codziennych troskach i zatapiam się w wędrówce oraz pięknie przyrody.

O mnie…

Tu w internecie żyję sobie jako Pani Jak. Bo Jak Potrzeba. Jak potrzeba, to zrobię: ugotuję, uszyję, zaprojektuję, narysuję. Poza tym, jak to całkiem fajne zwierzątko. Takie włochate i sympatyczne. I do tego mam górskie buty ze skóry jaka. To zobowiązuje.

Od dawna w głębi serducha mam pragnienie jak najbardziej twórczego życia. Z tego pragnienia powstała właśnie…

pracownia Jak Potrzeba.

A jak powstawała pracowania Jak Potrzeba? Wszystko zaczęło się od różnorakiej twórczej działalności ku własnej przyjemności:

– obrysowywania zeszytów i książek w gimnazjum,

– robienia ilustracji do przeczytanych książek i pisanego z kumpelą scenariusza

– zabawy programami graficznymi

– babrania się w glinie znalezionej w klepisku po dawnej stodole na wsi

– spróbowania swoich sił w szyciu najprostszych toreb, bo trzeba poznać do czego służy maszyna

Były też aktywności które “narzucały” studia takie jak projektowanie wszelkiego rodzaju, rzeźba, rysunek, malarstwo, kolejne programy graficzne…

A w końcu moje umiejętności postanowiłam uczynić przydatnymi innym i tak zaczęły powstawać jakowe uszytki (szczególnie dużym pierwszym wyzwaniem była poduszka do karmienia bliźniąt), kartki okolicznościowe, papeteria ślubna, fotografie.

Obecnie w mojej pracowni wyposażonej w farby akwarelowe akrylowe, papiery i plastry drewna brzozowego, pędzle, ołówk, gumki, laptopa z tabletem graficznym i masę pomniejszych ułatwiaczy powstają:

– ręcznie malowane drewniane zawieszki

– portrety rodzinne malowane akwarelą(piesek, konik)

– plakaty

– ilustracje

– kartki okolicznościowe (zwykle jak idę na czyjś ślub 😉 )

– papeteria

 

JEŚLI CHCESZ MOGĘ TEŻ DLA CIEBIE COŚ STWORZYĆ 🙂

Leave your comment

<