FOLKOWA PODUSZKA-SERCE

Skoro tydzień temu zaczęłam pisać o poduszkach, pociągnę jeszcze trochę ten temat. Tym razem przedstawiam Wam poduszkę w kształcie serca ❤️, którą zrobiłam z tych samych materiałów, co szelestkę. Ta dam! Można coś takiego zrobić samemu, jest bardzo proste (to znaczy wersja bez falbanki). I dać jako prezent ukochanej osobie. Albo po prostu takiej, którą się lubi 😉.

TAKA PROSTA!

W przypadku tej poduszki przerostem formy nad treścią jest robienie wykroju w Inkscape’ie. Wyrysowałam serducho na kartonie A3 i wycięłam. W zasadzie mogłam po prostu narysować je na materiale. Taka poducha-serce wcale nie musi być regularna, więc śmiało można i tak. Składamy dwa kawałki materiału prawymi stronami do siebie (lewe na wierzchu) i przeszywamy kształt, zostawiając z pięć cm przerwy. Wywracamy, wypychamy, zaszywamy i już (w planach mam wpisy na dokładniejsze przepisy “szyciowe”, więc jeśli ktoś nadal nie wie JAK to zrobić to cierpliwości). Jeśli chcemy wszyć coś w brzeg, to w trakcie szycia musi być to ustawione na odwrót – to, co ma się znaleźć na zewnątrz, trzeba ustawić w środku. Tak, spokojnie, zamierzam to kiedyś dokładnie opisać i zilustrować zdjęciami.

Ogólnie zrobiłam na razie dwie takie poduszki. Pierwsza z nich miała wszyte w brzeg kilka wstążek – tak, jak się przyszywa metki (jak to wygląda możecie zobaczyć na przykładzie szelestki). Druga też miała w brzeg wszytą wstążkę, ale tym razem na zasadzie falbanki. Na zdjęciach jest ta druga poduszka-serce. Obie były dane w prezencie – jedna z okazji poremontowej wizyty u znajomych, druga w ostatki podarowana została koleżance. Obdarowanemu może służyć do dekoracji mieszkania, do położenia na niej zmęczonej głowy lub do siedzenia. Jeśli ktoś lubi takie rzeczy, może samemu sobie zrobić taki prezent – znaleźć pasujące do wnętrza materiały i stworzyć sobie taki fajny gadżet, np. do salonu.

Kto chętny na zrobienie komuś (lub sobie) takiego prezentu? Jak Wam się wydaje, jaka okazja będzie najlepsza? Co byście zrobili z taką poduszką?

Spread the love